Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet portalı

Masaüstü için mirc indir.

Sohbet Hakkında Bilinmeyenler

Sohbet Hakkında Bilinmeyenler

Sohbet, dilimize Arapça’dan gelmiş, sözlük anlamı itibari ile “beraber olmak” demektir. Türkçe kullanımı “söyleşi” olsa da, biz günlük hayatta her zaman sohbet kelimesini kullanmayı tercih ediyoruz. Arapça konuşulan toplumlarda sohbet; insanın itibar ve maddi durum gözetmeksizin farklı bir insanla bir araya gelip, Allah’ın ve Peygamber’in beğendiği, hoşnut olduğu şeyler demektir.

Yunus Emre sohbetin önemini belirtmek için diyor ki; “Bir pınarın yanına, kapalı testi kona. Kırk yıl orda dura, kendi dolası değil.” Bu cümlede, hayatı yalnız yaşar ve bu Dünya’nın nimetlerinden tek başınıza faydalanmak isterseniz, kapalı bir testiden farkınız kalmaz. O yüzden Arapça adı ile sohbetten, Türkçe adı ile söyleşiden mümkün olduğu kadar uzak durmayıp, her an her yerde farklı insanlar ile iletişimde kalmak için çabalayacağız. Zira insan, yalnız başına kapalı bir testidir. Bu testiyi kırmak, sosyalleşmek, etrafa faydalı birer birey olmak ve diğer insanlar ile sohbet etmek İslam dininin de emirlerindendir.

SANAL ORTAMDA SOHBET 

Bizde internet sektöründe bu eksikliği görüp, sizlere güvenli, hızlı ve seviyeli bir sohbet etme imkanı tanımak adına, sohbetportal.com’u açtık. Sitemiz içerisinde ahlak ve saygı içerisinde, istediğiniz herkes ile sohbet edebilirsiniz.

Sohbet odalarımızda söyleşide bulunurken, düzgün bir üslup kullanmalı, kırıcı dil ve uygun olmayan ifadelerden uzak durmalısınız. Sohbet kanalları içerisinde bulunan yetkili operatörlerimizin 7 gün 24 saat düzeni koruduğu ve güvenliği sağladığı ortamda, bu tarz yakışıksız durumlar sohbet kanalından uzaklaştırılmanız ile sonuçlanacaktır. Sohbetin doğal yapısında da zaten bu olgu vardır. Bir kişinin sözü asla kesilmez, anlatmak istediği sakince dinlenilir, farklı bir görüşünüz var ise kişinin konuşması bittikten sonra yine sakince açıklanır. Buna halk kültüründe istişare adı verilir.

Güzel zaman geçirmek, yeni insanlarla tanışmak, eğlenceli oyun kanallarımızda yarışmalara katılmak veya ruh eşinizi bulmak için sohbetportal.com’a girebilirsiniz. Sohbet kanallarımızda sohbet akışının hiç durmadığını belirtmemizde de fayda var. Gün içerisinde saat kaç olursa olsun, sohbet odasına bağlanıp, özgürce vakit geçirebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir