Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet portalı

Masaüstü için mirc indir.

mIRC Sohbet Nedir ve mIRC Kullanımı

mIRC Sohbet Nedir ve mIRC Kullanımı

mIRC sohbet kullanıcıları, bilgisayar üzerinden sohbet sitesine girmeyi planlayan sohbet severlerdir. Mobil sohbet ve çeşitli chat uygulamalarından değil de, daha büyük ekranda daha hızlı kullanım olanağını yakalamak için mIRC tercih ederler.

mIRC sohbet ile mobil sohbet arasında aslında pek fark yoktur. Sohbet edebileceğiniz kişiler ve sohbet odaları aynı iken, sadece bilgisayar üzerinde zaman geçirenlerin tercih ettiği bir uygulamadır. Çoğunlukla sohbet odalarında çokça zaman geçirmiş, sonrasında operatör olmuş kişiler mIRC kullanarak chat odalarına dâhil olurlar.

mIRC nedir?

mIRC, yaklaşık 5 MB. büyüklüğünde küçük bir dosyadır. Kurucusu  Khaled Mardam-Bey tarafından geliştirilip günümüze kadar gelmiştir. Sohbet sitesine girmeye gerek kalmadan, yeni insanlarla sohbet edip, zaman geçirmek için kullanılır. Bilgisayarınızı kasan ve zarar veren bir program değildir. Sohbet platformlarının kendilerine özel mIRC yazılımı bulunmaktadır. Rumuz kaydetmek, kanal kaydetmek gibi birçok işlemi, komut bilmeye gerek kalmadan halledebilmenizi sağlar. Oysa yeni nesil mobil sohbet uygulamalarında da bu özellik vardır fakat eski sohbet kullanıcıları çoğunlukla mIRC kullanır.

mIRC sohbet, aynı diğer chat sohbet uygulamaları gibi diğer kullanıcılar ile eş zamanlı olarak sohbet etmenize olanak sağlar. Mobil sohbet ve chat uygulamalarından tek farkı, daha kolay kullanım ve bilgisayar ile kullanıldığından ötürü daha büyük ekranda sohbet etmektir. Günümüzde akıllı telefonlar bilgisayar görevi gördükleri için, birçok evde bilgisayar kalmaması, kullanıcıların çoğunu mobil sohbet kullanmaya teşvik etmiştir.

Size Uygun Gelen Cihazla Sohbete Bağlantı Kurun!

Sizlerde sohbetportal.com için özel olarak yaptırılmış mIRC kullanmak isterseniz, ana sayfada bulunan mIRC indir linkine tıklayarak sohbete dahil olabilirsiniz. Bilmediğiniz kaynaklardan mIRC indirmenizi tavsiye etmemekteyiz. Bazı zararlı yazılım barındıran mIRC’ler, trojan görevi görmektedir ve bilgisayarınızı ele geçirmeye çalışan kişiler tarafından hazırlanmaktadır. Sohbetportal.com tarafından hazırlamam mIRC sohbet programında hiçbir zararlı yazılım bulunmamakta olup, gönül rahatlığı içerisinde, çayınızı elinize alarak tüm kullanıcılar ile sohbet etme imkânı bulabilirsiniz.

Sohbet girişimiz bölümünün alt kısmında bulunan mirc indir seçeneği ile güvenli bir şekilde bağlantı kurduğunuz bilgisayarınıza indirebilir ve kurulumu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir